Jak ostříhat vlasy strojkem do ztracena?
Chcete ovládnout umění stříhání vlasů do ztracena? Ať už jste na začátku své kadeřnické cesty nebo ostřílený barber hledající nové inspirace, jste na správném místě.
Stříhání vlasů do ztracena je oblíbená technika pro dosažení hladkého a moderního střihu, která zároveň otevírá dveře nekonečným stylingovým možnostem.
A my vám ukážeme, jak tuto techniku ovládat.
Připraveni?
Jdeme na to!
Než začnete stříhat
Než začnete s vlasy kouzlit, nejdřív si připravíme potřebné nástroje. Základem je stříhací strojek s různými nástavci (nejideálnější je přecházet mezi velikostmi 1 až 8, pro flexibilní přechody a tvarování). Dále kvalitní hřeben pro práci s vlasy, ručník a profesionální fén na vysušení vlasů. V neposlední řádě profesionální kadeřnické nůžky a dokončovací strojek pro finální úpravu.
Pokud máte nachystané všechny potřebné nástroje, můžete se vrhnout na střih!
Jde se stříhat!
Začněte navlhčením vlasů a následně vemte střihací strojek vašeho výběru (doporučujeme profi strojky od značky BABYLISS PRO nebo aktuálně mezi barbery nejpopulárnější strojky od značky JRL Professional pro tu nejlepší možnou úpravu vlasů) s nástavcem velikosti 6 pro horní část vlasů. Toto vám umožní udržet vlasy nahoře delší a postupně je zkracovat směrem dolů, což je základní princip střihu do ztracena.
Horní část vlasů máte hotovou? Jdeme dál!
Teď se přesunete k detailnější práci kolem krku a uší. Pro tato místa volte kratší délku, použijte nástavce velikosti 3 nebo 2, podle toho, jakou délku vlasů na těchto místech chcete. Důležité je nechat mezi vrchní a spodní částí hlavy volný pás vlasů široký zhruba 2 cm, který pak precizně zastřihnete do ztracena.
Nyní když jste dokončili detailní práci kolem krku a uši, nám tu vznikl takový neviditelný most mezi delšími vlasy nahoře a kratšími dole, kterou nazýváme přechodová část. Správně zpracovaná přechodová část zajistí, že váš střih bude vypadat plynule, bez náhlých skoků nebo nerovností.
Ideální nástavec pro přechodovou část vlasů je nástavec s číslem 3 (pokud stříháte delší vlasy, tak použijte „čtyřku“). Díky tomuto nástavci s lehkostí zastřihnete přechodovou část.
Pro finální úpravy použijte kadeřnické nůžky. Kolem krku a uší, případně na kotlety, jsou ideální dokončovací strojky.
Nakonec vlasy opláchnete vodou, usušíte ručníkem a vyfénujete. Nesmíte zapomínat na péči o vlasy, a proto doporučujeme použít olej na vlasy AMOERI, který vyživuje vlasy, zabraňuje podráždění a snižuje tvorbu lupů. Pro finální styling můžete použít stylingové pasty na vlasy nebo jiné stylingové přípravky na vlasy dle vaší preference.
Běžné chyby a jak se jich vyvarovat
Pokud stříháte do ztracena poprvé je zcela možné, že nějaká ta chybička se při střihu vloudí. Abyste se chybám vyvarovali, je důležité nikam nespěchat a zajistit, aby byl každý pohyb stříhacím strojkem či nůžkami pečlivě promyšlený.
Zároveň je klíčové věnovat pozornost úhlu, pod kterým strojek přikládáte k hlavě, abyste dosáhli co nejplynulejšího přechodu mezi délkami vlasů.
A pamatujte, začněte s delšími délkami - vlasy můžete vždy ostříhat více, ale jednou odstřižené délky již nelze tak snadno vrátit zpět!
Teď jste připraveni ke střihu!
Prošli jsme společně cestou od přípravy nástrojů, přes strategické stříhání, až po důležité detaily, které dělají z každého střihu umělecké dílo.
Teď, s těmito znalostmi, jste připraveni se pustit do stříhání a vytvářet strojkem “střihy do ztracena”.
Pokud vás zajímá jak udržet vás strojek v optimálním stavu podívejte se naše rady Jak používat a čistit váš střihací strojek?.
A jestli chcete, aby váš nadupaný strojek vydržel co nejdéle, je důležité znát i potenciální problémy, kterým se můžete vyhnout. Přečtete náš článek Jaké jsou nejčastější problémy se stříhacím a holícím strojkem? a budete je znát!